Laserowe leczenie w stomatologii dziecięcej ~ bez bólu, bez znieczulenia

Ze statystyk wynika, że próchnica wśród dzieci urasta w dzisiejszych czasach do rangi epidemii. Raport udostępniony przez Ministra Zdrowia potwierdza, iż od początku 2012 roku u 80% sześciolatków potwierdzono przypadki zaawansowanej próchnicy zębów, a wśród dzieci starszych i młodzieży (12-18 lat) schorzenie to dotyczy nawet 95% badanych!

W Gabinetach Ra-Dent Stomatologia i Protetyka wyznajemy zasadę, że dobry kontakt i poprawna komunikacja na linii pacjent – lekarz to podstawa udanej, długofalowej współpracy. Niezwykle ważne jest to zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów, u których jakość pierwszego spotkania ze stomatologiem bardzo często przesądza o pojawieniu się lub wyeliminowaniu lęku przed leczeniem w przyszłości. Jak wynika z poniższego diagramu, to właśnie od dentystów rodzice czerpią wiedzę dotyczącą profilaktyki oraz prawidłowej higieny jamy ustnej.

Aby zagwarantować Państwa Pociechom jeszcze większy komfort leczenia, rekomendujemy nasz najnowszej generacji sprzęt – laser LightWalker firmy Fotona, będący idealnym narzędziem do walki z dziecięcą dentofobią.

Zabiegi wykonywane laserem są zwykle dużo krótsze, łatwiejsze do przeprowadzenia, a co najważniejsze – bezbolesne i dużo mniej stresujące dla pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych.

W jakich przypadkach polecamy laseroterapię stomatologiczną?

Jeśli Twojemu dziecku leczenie dentystyczne kojarzy się z bólem, czy nieprzyjemnym odgłosem borowania, a każda wizyta na fotelu stomatologicznym okupiona jest stresem – skorzystaj z możliwości leczenia laserowego. Ta nowoczesna technologia w przypadku dzieci może być stosowana zarówno do leczenia zębów mlecznych, jak i stałych. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii ogólnej, nieskomplikowanych zabiegach chirurgicznych, czy też traumatologii stomatologicznej (urazy spowodowane upadkami, urazami powstałymi w czasie zabawy lub uprawiania sportów).

Zalety:

~ laseroterapia zapewnia małym Pacjentom komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa

~ skrócony do minimum czas trwania zabiegu, co jest dodatkowym atutem przy leczeniu niecierpliwych maluchów

~ terapia o minimalnym stopniu inwazyjności

~ wypełnienia bez wiercenia – wyeliminowany drażniący, nieprzyjemny odgłos wiertła stomatologicznego

~ zminimalizowany ból

~ zmniejszona potrzeba stosowania środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych

~ brak konieczności podawania znieczulenia

~ głęboka dezynfekcja

~ usuwanie próchnicy w zębach mlecznych ze znacznie większą precyzją

~ zminimalizowane ryzyko termicznego uszkodzenia tkanek , które może towarzyszyć tradycyjnemu borowaniu

~ przydatne narzędzie przy zabiegu FRENULEKTOMII – podcięcia wędzidełka; w porównaniu z tradycyjnymi technikami zabiegi laserowe związane są z mniejszym bólem i dyskomfortem pozabiegowym, a co najważniejsze, ze zminimalizowanym odsetkiem komplikacji;

Twoja Pociecha odczuwa lęk przed znieczuleniem lub leczeniem stomatologicznym? Wypróbuj nowoczesną metodę leczenia za pomocą naszego bohatera do zadań specjalnych – Lasera LightWalker.

Umów wizytę już dziś!

REZERWACJA