Dzisiaj dentysta już nie musi kojarzyć się z bólem.

W naszej Klinice stosujemy wiele nowoczesnych metod znieczulania oraz leczenia stomatologicznego.

Znieczulenie miejscowe – w swej ofercie posiadamy doskonałe i skuteczne znieczulenia, które można stosować również u alergików. U osób szczególnie wrażliwych miejsce wkłucia przygotowujemy, stosując specjalistyczny żel znieczulający.

Dzięki znieczuleniu z użyciem strzykawki typu Cito-Jet unikamy bólu i niwelujemy lęk. Urządzenie to pozwala na doskonałe znieczulenie obszaru wokół zęba, przy użyciu mniejszej ilości środka znieczulającego niż w przypadku tradycyjnej techniki.

Dla osób, które drżą na samą myśl o znieczuleniu podawanym iniekcyjnie, idealnym rozwiązaniem staje się laseroterapia stomatologiczna. To innowacyjne rozwiązanie, pozwala na przeprowadzenie bezbolesnego i bezstresowego leczenia nawet w przypadku osób borykających się z dentofobią, czyli panicznym, ciężkim do przezwyciężenia strachem przed dentystą.  Metoda jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna, a co najważniejsze – nie wymaga konieczności podawania tradycyjnego znieczulenia.

W przypadku Pacjentów dotkniętych fobią stomatologiczną stosujemy również  sedację wziewną gazem rozweselającym.

Bezbolesne i komfortowe metody leczenia w stomatologii.

W naszym gabinecie szczególną wagę przywiązujemy do tego aby zminimalizować ból w czasie leczenia zębów. Jest kilka metod oczyszczania zębów z próchnicy. Każda ma swoje plusy i minusy.

Jaka metoda leczenia zębów jest najlepsza dla Ciebie?

Piaskarka abrazyjna – oczyszcza ubytki sprężonym powietrzem i drobinkami materiału ściernego („piasku”). Sprężone powietrze uderza drobinkami materiału ściernego i usuwa chore tkanki zęba. Metoda jest bezbolesna i szybka.
Sedacja wziewna – W stomatologii najskuteczniejszą dostępną metodą uspokajania pacjentów jest stosowanie sedacji wziewnej z użyciem mieszaniny gazów w postaci podtlenku azotu oraz tlenu. System Sedacji wziewnej wyróżnia bezpieczeństwo, niezawodność oraz łatwość obsługi potrzebnej do bezstresowego leczenia zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Sedacja wziewna jest w szczególności idealna dla dzieci w związku z czym zapraszamy rodziców z dziećmi na pierwszą wizytę adaptacyjną.

Metoda klasyczna czyli tzw. borowanie, wiercenie.
Aby uniknąć dyskomfortu i bólu wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym, stosujemy szybkoobrotowe wiertarki turbinowe chłodzone wodą, co chroni ząb przed przegrzaniem, nie powoduje pylenia (ważne dla alergików) i brzydkiego zapachu spalenizny. Jest to metoda szybka i niedroga.

Umawiając się na wizytę stomatologiczną powiedz o swoich lękach, a my podpowiemy, która metoda w Twoim przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

REZERWACJA