Czy wiesz, że….
… natężenie dźwięku chrapania może dochodzić do poziomu nawet 100 decybeli, co przyrównać można do przeraźliwego odgłosu piły łańcuchowej? Co więcej, badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wskazują, iż przypadłość ta wpływa negatywnie nie tylko na funkcjonowanie osób chrapiących, lecz także rzutuje na jakość życia ich partnerów, zabierając im nawet 2 lata snu!
Chrapanie to schorzenie należące do grupy nocnych zaburzeń oddychania, czyli – innymi słowy- patologii niekorzystnie wpływających na jakość naszego snu. W głównej mierze jest ono wynikiem nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych.
W centrum stomatologicznym Ra-Dent, dzięki laserowi LightWalker, mamy możliwość przeprowadzenia nieinwazyjnej, bezpiecznej, a co najważniejsze skutecznej terapii, której efektem jest poprawa jakości życia pacjenta.
Naukowe dowody, że laser Fotona skutecznie leczy chrapanie
Z najnowszych, rzetelnych badań wynika, że laseroterapia stała się skuteczną, nieinwazyjną alternatywą dla skomplikowanych, chirurgicznych i często bolesnych metod walki z chrapaniem i bezdechem sennym.
Pierwsze badania dowodzące tej tezy skrupulatnie przeprowadził dr n.med. Henryk Frelich, opierając się na wiedzy i doświadczeniu wielu znakomitych specjalistów z dziedziny laryngologii.
Prowadzone przez niego testy oraz dokładna kwalifikacja pacjentów, opierająca się na poligrafii, czyli monitorowaniu snu, pozwoliły niezwykle obiektywnie ocenić natężenie, czas chrapania, występowanie bezdechów sennych, a tym samym – wysnuć rzetelne wnioski dotyczące skuteczności omawianej metody.
W grupie osób badanych znajdowali się pacjenci w przedziale wiekowym od 20 do 60 lat, u których nie zdiagnozowano obturacji górnych dróg oddechowych na poziomie innym niż obszar podniebienia miękkiego. Wszyscy zostali poddani trze dwudziestominutowym cyklom laseroterapii, wykonywanym w dwutygodniowym odstępach. Co ważne – odsetek pacjentów odczuwał różnicę już po pierwszej sesji, natomiast zaledwie trzy miesiące po terapii w przypadku znacznej części badanych nastąpiła poprawa komfortu snu oraz życia sięgająca nawet 50%. Co ciekawe – w tej kwestii poprawę odczuli także bliscy leczonych osób. Warto wspomnieć, że po leczeniu średnia liczba bezdechów obturacyjnych na godzinę spadła o 2, a ich mediana, czyli wartość środkowa, o 3,5.
Na uwagę zasługuje też fakt, iż w żadnym przypadku nie doszło do nasilenia się dolegliwości chrapania i pogorszenia komfortu nocnego odpoczynku. Nie pojawiły się też żadne inne skutki uboczne.
PRZYCZYNY SCHORZENIA
Istnieje wiele przyczyn chrapania. Krzywa przegroda nosowa, anomalia w budowie dróg oddechowych, czy powiększone migdałki to tylko niektóre z nich.
W związku z tym, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, niezbędne jest odbycie wcześniejszej konsultacji laryngologicznej, w celu wykluczenia nieprawidłowości w budowie anatomicznej lub innych problemów laryngologicznych, gdyż laseroterapia sprawdza się głównie przy zwiotczeniu podniebienia miękkiego oraz innych struktur gardła lub przeroście języczka.
Na czym polega metoda NightLase?
Mówiąc ogólnie – ta innowacyjna metoda, polegająca na zastosowaniu powierzchniowego światła lasera, zmniejsza amplitudę chrapania. Wiązka laserowa w sposób bezpieczny i delikatny rozgrzewa tkankę miękką podniebienia i języczka, co prowadzi do kontrakcji kolagenu, a tym samym zwiększenia sprężystości tkanki.
PROCEDURA KROK PO KROKU
1. konsultacja laryngologiczna
2. bezpłatna konsultacja stomatologiczna pod kątem laseroterapii w gabinecie Ra-Dent
3. trzyetapowy zabieg laserem LightWalker
Ta innowacyjna metoda, polegająca na zastosowaniu powierzchniowego światła lasera, zmniejsza amplitudę chrapania. Wiązka laserowa w sposób bezpieczny i delikatny rozgrzewa tkankę miekką podniebienia i języczka, co prowadzi do kontrakcji kolagenu, a tym samym zwiększenia sprężystości tkanki.
Procedura nieinwazyjnego leczenia chrapania składa się z czterech osobnych zabiegów umawianych przez lekarza najczęściej w odstępach 2-3 tygodniowych. Czas trwania pojedynczego zabiegu waha się od 30 do 60 minut. Leczenie nie wymaga warunków ambulatoryjnych ani dłuższej hospitalizacji. Efekty widoczne już nawet po pierwszym etapie terapii.
Rezultaty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należny przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.
Najpoważniejsze skutki chrapania:
NightLase to:
~ nieinwazyjna metoda zapobiegająca powikłaniom zdrowotnym
~ sposób na podniesienie jakość snu
~ bezbolesna terapia niewymagająca zastosowania znieczulenia
~ procedura, której efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu
~ delikatność zabiegu połączona z kliniczną skutecznością
Bywasz zmęczony z powodu niespokojnego i przerywanego wielokrotnie w ciągu nocy snu?
Chrapanie spędza Ci sen z powiek i jest tak uciążliwe, że wpływa nie tylko na Twoje zdrowie, lecz także na relacje z bliskimi? A może zmęczenie i bóle głowy w ciągu dnia obniżają efektywność i wydajność Twojej pracy?
Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, zachęcamy do wypróbowania laseroterapii.
Umów wizytę już dziś.