Co ma na celu diagnostyka stomatologiczna?

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu jak najszybsze wykrycie wszelkich niepokojących stanów, które mogą być przyczyną wielu chorób, niekoniecznie związanych ze stomatologią.  W takim przypadku lekarz stomatolog ma możliwość skierowania pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Poza tym, samodzielnie nie jesteśmy wstanie ocenić czy to już czas aby odwiedzić lekarza stomatologa.  Zazwyczaj podejmujemy taką decyzję jeśli odczuwamy ból zęba.

Aby uniknąć nieprzyjemnego bólu zęba, odwiedzaj gabinet Ra-dent co 6 miesięcy. W przypadku, gdy pacjent ma skłonności do szybkiego osadzenia się kamienia, który powoduje próchnicę, lekarz dentysta może zalecić wizyty kontrolne częściej.

Jeżeli zwlekasz zbyt długo z wizytą kontrolną u stomatologa możesz narazić się na większe komplikacje i, niestety, wyższe koszty leczenia stomatologicznego.

W gabinecie Ra-dent wszyscy nasi Pacjenci mają możliwość:

  • wykonania badania RTG aparatem najnowszej generacji (czas oczekiwania na wynik – do 5 minut)
  • sprawdzenia stanu uzębienia i jamy ustnej przy wykorzystaniu kamery wewnątrzustnej
  • uzyskania leczenia endodontycznego (kanałowego) pod mikroskopem

Gabinet Ra-dent jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt oraz materiały dostępne na rynku
Odpowiednia i szybka diagnostyka jest jednym z podstawowych elementów skutecznego leczenia stomatologicznego. W gabinecie Ra-dent wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt do uzyskiwania cyfrowych zdjęć RTG. Wykorzystanie techniki cyfrowej pozwala na zredukowanie dawki niezbędnego promieniowania aż o 90%, w porównaniu do tradycyjnej metody wykonywania zdjęć na kliszach RTG.
Obraz zdjęcia otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po jego wykonaniu, co pozwala skrócić całkowity czas leczenia stomatologicznego oraz dokonać obróbki komputerowej zdjęcia w celu dalszej poprawy precyzji diagnostyki.

Nowoczesne leczenie endodontyczne (kanałowe) wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużego doświadczenia lekarza stomatologa. W związku z tym, dla zapewnienia jak największej precyzji leczenia kanałowego, wyposażyliśmy gabinet Ra-dent w nowoczesny mikroskop LEICA M230 z technologią LED.

Jest on pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o mikrochirurgii dentystycznej. Model ten łączy w sobie doskonale znaną i cenioną optykę firmy LEICA z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED oraz obraz high-definition.

Urządzeniem równie niezwykle przydatnym w gabinecie Ra-dent jest kamera wewnątrzustną. Umożliwia ona bowiem przedstawienie naszym pacjentom rzeczywistego stanu uzębienia poprzez wyświetlenie obrazu jamy ustnej na monitorze. Dzięki temu mamy możliwość omówienia z pacjentem nieprawidłowości utrzymania higieny jamy ustnej oraz wyjaśnienie jakie zabiegi stomatologiczne są niezbędne do wykonania. Obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie monitora znajdującego się przy unicie stomatologicznym w czasie rzeczywistym lub na zasadzie stop-klatek. Wizualizacja w powiększeniu umożliwia dokładny przegląd uzębienia. Kamera umożliwia również precyzyjne wykrywanie ubytków na powierzchniach stycznych pomiędzy zębami. Zapewnia ona zupełnie nową jakoś obsługi naszych pacjentów.

REZERWACJA